Propad na účtu

4. září 2015 v 18:24 | Jan Purchart
Hezký den přátelé.

Moc se mi do tohoto článku nechtělo, proto píšu asi po týdnu obchodování :), ale i ztráty a myslím, že hlavně zvládání ztrát při obchodování k obchodování patří.

27.8. jsem začal obchodovat s reálným účtem, první chyba , kterou jsem udělal bylo , že jsem začal s polovičním účtem, než jsem celou dobu testoval, tedy s cca. 11.000 Kč místo testovaných 20.000 Kč. Nemohl jsem se už dočkat, přece jen obchodování na demo účtu je tak trochu nuda. Navíc když vidíte jak vám přibývají tisíce a nejsou to reálné peníze. To člověka přestane bavit :)

Přesně 27.8. začali trable s Čínou a to mělo nepříjmený vliv na trhy, především můj oblíbený dax přestal trendovat a začal se motat mezi hodnotou 10.100 až 10.300 , což pro můj automat nebylo nic příjemného.

Tím, že jsem měl poloviční účet , tak jsem nemohl odprodávat části pozice , jak byl nastaven původní automat na větší účet, takže se mi moje ztráty stále zvyšovali.

Při pohledu mého účtu asi na hodnotu 5.000 Kč nastoupila psychika , už jsem to tolik neustál a začal jsem vstupovat do automatu, začal experimentovat a tím jsem přicházel o další finance.

Myslím, že tento článek je hlavně pro čtenáře, kteří uvažují o obchodování a snad ze z mých chyb poučí, ale asi stejně si to člověk musí několikrát zažít aby už konečně jednou provždy dodržoval, nejen na 100 , ale asi na 500% stanovená pravidla. Obzvláštně v tradingu je to nezbytně nutné.

Nicméně po ztrátách jsem se vzpamatoval, trochu přenastavil automat, optimalizoval pro tak nízký účet, ještě navíc ho přenastavil tak , že je mnohem méně rizikovější než byl.

Celkem dobrá vychytávka možnost zapnout si konzervativní mód a tím pádem automat bude riskovat na jeden obchod opravdu velmi malou částku a i tak mi v testech vychází získovost velmi pěkná. Dá se s tím i obchodovat 100 USD :)

Hlavně jsem do něj přestal vstupovat a opět jsem ho nechal dnes obchodovat.

Už od včerejška začínal dax pomalu trendovat, takže jsem začínal mít větší radost a byl zvědav jestli pujde nahoru nebo, jak říkají odborníci dolu. Měl by jít na hodnotu 9.500 a pokud ji překoná tak na 8.500.

Od včerejšího večera začal klesající trend na daxu.

Dnes bylo vyhlášení hodně zásadních zpráv NFP (Non farm payroll - vyhlášení nezaměstnanosti v USA) , vyhlašuje se vždy první pátek v měsíci a skoro vždy má dopad na trhy pohyb i 1000 bodů.

Toto vyhlášení má příjmený dopad na dax že trhu dodá impuls a vznikne dlouhodobý trend, který dnes také byl a já mám nyní otevřeno několik obchodů do SHORTU se ziskem 1.625 Kč.

Shrnutí: mám velké ztráty a doufám , že se z nich vyhrabu, budu vás informovat. Stav účtu: 2.409 Kč plus otevřené pozice se ziskem 1.625 Kč. Celkem: 3.882 Kč

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama