Září 2015

Obchodování po nějaké době.

22. září 2015 v 19:15 | Jan Purchart
Hezký den přátelé.

Po nějaké době se opět hlásím a přináším další výsledky mého obchodování.
Je to tedy boj vám musím říct, především sám se sebou.

Díky né moc vydařenému konci měsíce srpna, kdy se najednou trend daxu zastavil, tedy přesně od 27.8. a začal automat na daxu tvořit pěkné ztráty tak jsem se dostal s účtem z 11.200 Kč na cca 2.500 kč a kolem této hodnoty, jsem se pohyboval, někdy se ziskem , někdy se ztrátou.

Mít ztrátový den a další den ziskový není v tradingu nic zvláštního, ikdyž bych rád a to asi každý měl závěrku dne ziskovou, ale asi to tak v tradingu nefunguje.

Tedy jak to aktuálně vypadá na daxu.
Před pár jsem doplnil účet na cca. 9.300 Kč , za pár dní jsem se s ním dostal na cca. 7100 Kč a dnes, respektive od 18.9. nám začal dax opět trendovat. Takže dnes jsem aktuáně v zisku cca. 2.500 Kč.

Dnes ráno byl Dax na hodnotě 10.000 a dnes večer je na hodnotě cca. 9.500 , pěkný pokles.
Mimochodem , trend započala zpráva Federální banky, kdy ohlásili , že zatím úrokové sazby navyšovat nebudou.

Tedy můj účet se nyní pohybuje kolem 9.500 Kč. Aktuálně mám otevřené dvě ziskové pozice, no mohl jsem mít otevřenou ještě jednu , pokud bych ji dopoledne neuzavřel, díky mé psychice v obchodování, tedy takové to , že si říkáte no ten trh už dolu nepujde, raději to uzavřu. S tím se teď asi potýkám nejvíce s tím našeptávajícím hlasem.

Nicméně po tom , co se mi otevřeli další ziskové pozice a dax pokračoval v dalším poklesu , jsem zjistil, že byla chyba poslouchat našeptávající hlas a nechat to na automatu, takže opět jsem si to nastavil v psychice tak, že ať se děje co se děje nechávám obchodovat automat, který jsem optimalizoval a hlavně výstupy nechávám na automatu.

Tedy aktuálně mám otevřené dvě pozice v zisku, dnešní večer už asi žádné velké výkyvy nepřinese, ale pozice nechávám otevřené a jsem v očekávání jak se zítra ráno otevřou obchody, tedy jestli získám krásný shortový gap, při otevření a tím se dostanu ještě do většího zisku, uvidíme.

Budu vás informovat.


Propad na účtu

4. září 2015 v 18:24 | Jan Purchart
Hezký den přátelé.

Moc se mi do tohoto článku nechtělo, proto píšu asi po týdnu obchodování :), ale i ztráty a myslím, že hlavně zvládání ztrát při obchodování k obchodování patří.

27.8. jsem začal obchodovat s reálným účtem, první chyba , kterou jsem udělal bylo , že jsem začal s polovičním účtem, než jsem celou dobu testoval, tedy s cca. 11.000 Kč místo testovaných 20.000 Kč. Nemohl jsem se už dočkat, přece jen obchodování na demo účtu je tak trochu nuda. Navíc když vidíte jak vám přibývají tisíce a nejsou to reálné peníze. To člověka přestane bavit :)

Přesně 27.8. začali trable s Čínou a to mělo nepříjmený vliv na trhy, především můj oblíbený dax přestal trendovat a začal se motat mezi hodnotou 10.100 až 10.300 , což pro můj automat nebylo nic příjemného.

Tím, že jsem měl poloviční účet , tak jsem nemohl odprodávat části pozice , jak byl nastaven původní automat na větší účet, takže se mi moje ztráty stále zvyšovali.

Při pohledu mého účtu asi na hodnotu 5.000 Kč nastoupila psychika , už jsem to tolik neustál a začal jsem vstupovat do automatu, začal experimentovat a tím jsem přicházel o další finance.

Myslím, že tento článek je hlavně pro čtenáře, kteří uvažují o obchodování a snad ze z mých chyb poučí, ale asi stejně si to člověk musí několikrát zažít aby už konečně jednou provždy dodržoval, nejen na 100 , ale asi na 500% stanovená pravidla. Obzvláštně v tradingu je to nezbytně nutné.

Nicméně po ztrátách jsem se vzpamatoval, trochu přenastavil automat, optimalizoval pro tak nízký účet, ještě navíc ho přenastavil tak , že je mnohem méně rizikovější než byl.

Celkem dobrá vychytávka možnost zapnout si konzervativní mód a tím pádem automat bude riskovat na jeden obchod opravdu velmi malou částku a i tak mi v testech vychází získovost velmi pěkná. Dá se s tím i obchodovat 100 USD :)

Hlavně jsem do něj přestal vstupovat a opět jsem ho nechal dnes obchodovat.

Už od včerejška začínal dax pomalu trendovat, takže jsem začínal mít větší radost a byl zvědav jestli pujde nahoru nebo, jak říkají odborníci dolu. Měl by jít na hodnotu 9.500 a pokud ji překoná tak na 8.500.

Od včerejšího večera začal klesající trend na daxu.

Dnes bylo vyhlášení hodně zásadních zpráv NFP (Non farm payroll - vyhlášení nezaměstnanosti v USA) , vyhlašuje se vždy první pátek v měsíci a skoro vždy má dopad na trhy pohyb i 1000 bodů.

Toto vyhlášení má příjmený dopad na dax že trhu dodá impuls a vznikne dlouhodobý trend, který dnes také byl a já mám nyní otevřeno několik obchodů do SHORTU se ziskem 1.625 Kč.

Shrnutí: mám velké ztráty a doufám , že se z nich vyhrabu, budu vás informovat. Stav účtu: 2.409 Kč plus otevřené pozice se ziskem 1.625 Kč. Celkem: 3.882 Kč